Bayram Güçlü

KIBRIS GAZİSİ TOPÇU ER

Adı:   Bayram
Soyadı:   Güçlü
Baba Adı:   Emin
Ana Adı:   Nazik
Doğum Tarihi:   10 Mayıs 1953
Ölüm Tarihi:   21 Şubat 2006
Doğum Yeri:   Sarıyahşi
Medeni Hali:   Evli (1 erkek, 2 kız babası)

 Kıbrıs Gazisi Topalın Emin'in Oğlu Bayram Güçlü 21 Şubat 2006 Salı günü kalp krizi geçirerek Sarıyahşi hastanesine kaldırıldı.. Hastanenin yetersiz ilgi ve hizmetinden dolayı ve erken müdahale edilmeyişinden dolayı malesef gencecik yaşta (53) vefat etti. Tüm Sarıyahşililerin göz yaşlarıyla aynı gün toprağa verildi.

Hastane personelinin yetersiz ve bilinçsizliği inşallah bir başkasının da ölümüne sebep olmaz! Erken müdahale ve sorumluluk olsaydı belki de şu anda hayatta olacaktı.

Merhum Bayram Güçlü'yü Yunan Rumu öldüremedi ama malesef çarpık düzen ve nemelazımlık şehit etmiştir.

Allah'tan rahmet ve tüm eş, dost, akraba ve sevenlerine başsağlığı dileriz.. Tüm Sarıyahşili Bayram'ı sevenler adına...

 

Bayram Güçlü 1978 yılında Nazif Demirel döneminde belediyeye girdi. Zabıta ve daha sonra değişik bölümlerde memurluk yaptı. En son Ahmet Çelik 1'ci dönemine kadar görev yaptı. Emekliliğe ayrılan Bayram Güçlü 2005 yılında bir başkasının sebep olduğu kazaya karıştı. Bu kazada aynı ilçeden 3 bayan öldü. Çarpık adalet sisteminin bir bırakıp bir içeri alması ve yüksek para kefaletleri ile serbest bırakılması ve yine tazminat parası ve hapis cezasına çarptırılması karşısında bu haksız suçlamaları ve talepleri kaldıramayan Bayram Güçlü'nün kalbi tüm bunlara yenik düştü.